Limonun Güzellik Sırrı

Limonun güzellik sırrı; endüstriyel kozmetik ürünlerine güvenmeyen kişilerin evde doğal olarak kullanabileceği ürünlerden birisi limondur.

Limonun güzellik sırrı;

Dişleri Beyazlatır: Limon suyu ve karbonatı karıştırarak doğal diş macunu yapabilirsiniz. Bu karışımını haftada 2-3 kez yapmanız yeterlidir. Bu karışım çok fazla uygulanırsa dişleriniz aşınabilir.

Limon Saç Rengini Açar: Limon suyunu saç bakım spreyine karıştırarak kullanabilirsiniz. Limon ile saç rengi açma boya ve kozmetik ürünü kullanmak isteyen kişiler için bir alternatiftir.

Kuru Cilt İçin Kullanılabilir: Limon cilt derisi için de çok önemlidir. Limon suyunu bal, hindistancevizi yağı ve zeytinyağı ile karıştırıp kuru ciltler için kullanabilirsiniz. Yumuşak bir cilt için ise limonun bir parçasını kuru bölgesine sürün.

Tırnakları Kuvvetlendirir: Aseton ve oje gibi kozmetik ürünleri tırnakları güçsüzleştirir. Limon suyu ile bir yemek kaşığı zeytinyağı karıştırarak, tırnaklarınıza sürün. Bu işlemi gece yatmadan uygulayın ve sabah kalkınca yıkayın.

Siyah Noktalara İyi Gelir: Yarım limon suyu ve balı karıştırın, siyah noktalara uygulayın. 10 dakika sonra soğuk su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada 3 kez yapmanız yetecektir. Kısa süre sonra etkisini göreceksiniz.

Cildi Aydınlatır: Limon doğal bir aydınlatıcı olarak kullanılmaktadır. Sabah kalkınca yıkamış olduğunuz suya biraz limon suyu ekleyin. Faydasını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.