Öğrenci Kartı Vize Yenileme 2022

Öğrenci Kartı Vize Yenileme

Türkiye’de öğrencilere sağlanan ulaşım kolaylıkları ile birlikte pek çok öğrenci okula veya işe ulaşımını öğrenci kartları ile sağlıyorlar. Yurt çapında öğrenci kartlarının vize başvuruları oldukça düşük fiyatlarla sağlanabiliyor. Peki öğrenciler kartlarının vizelerini nasıl yeniletebilirler? Öğrenci kartı vize yenileme nasıl yapılır?

Antalya Kart Vize Yenileme

Antalya’da toplu taşıma araçlarını kullanmak için Antalya Kart gerekiyor. Antalya kartların kullanım süreleri ( vizeleri) kart sınıfına göre değişiyor. Engelli bireyler, Emniyet çalışanı, Jandarma çalışanı, Zabıta ve havalimanı personellerinin kartlarına bir yıl süre ile vize alınıyor. Ağır engelli bireyler, öğretmenler gazi ve gazi yakınlarına ise, üç yıl süre ile vize yaptırılıyor. Vize kullanım süresinin dolmasına 1 ay kala, kartınıza vize yaptırınız uyarısı ile karşılaşılıyor. Kartların kullanım süreleri, cihazlar aracılığı ile kolayca öğrenilebiliyor. Öğrenci kartlarında ise, kullanım süreleri kartmatikler aracılığı ile kontrol ediliyor ve kullanım süresi biten kartlara yeniden vize almak gerekiyor.

Kent Kart Vize Yenileme

Yurtiçi ve yurtdışı pek çok yerde kullanılabilen kent kartların vize kullanım süreleri 1 yıldır. Kartların kullanım sürelerini çok kolay bir şekilde kart dolum noktalarından öğrenebiliyorsunuz. Kullanım süresi biten kartları da yine kart dolum noktalarından yeniden vize işlemlerini başlatabilir ve kartı kullanmaya devam edebilirsiniz. Kent kartların vize yenileme işlemi için birtakım belgelere ihtiyacınız olacak. Bu belgelerin ne olduğunu kent kart site adresinden kolayca öğrenebilirsiniz. Kullanım süresi biten kartınızı gerekli belgelerle beraber kart dolum noktalarından vize sürelerini kolaylıkla uzatabilirsiniz.

Adana KentKart Vize Yenileme

Adana’da yaşayan vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanırken Adana Kent Kart kullanmaları gerekiyor. Adana Kent Kartınızı çok kolay bir şekilde kart dolum noktalarında doldurabilirsiniz. Vize süresi biten kent kartınızı öğrenciyseniz herhangi bir belge ibraz etmeden ve gerekli olmadan kart dolum noktalarında doldurabilirsiniz. Diğer statüdeki bireylerin kartlarının vize sürelerini uzatmak için gerekli belgeleri yanlarında getirmeleri gerekiyor. Kartınızın son kullanma tarihini öğrenmek için, kartı bastığınız bölüme bakabilir ve yine kart dolum noktalarını kullanabilirsiniz.

Kent Kart Bakiye Sorgulama ve Yükleme

Kent Kart’a para yüklemek istiyorsanız şehrinizdeki kart dolum noktalarını kullanabilirsiniz. Kart dolum noktaları aracılığı ile kent kart bakiyenizi de öğrenebilir ve para yükleyebilirsiniz. Kent kart dolum noktaları sizden kart yükleme işlemi için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Kent Kartlarınızın bakiye sorgulama işlemi için Kent Kart’ın internet şubesini kullanabilir veya mobil uygulamadan da kartınızın bakiyesini öğrenebilirsiniz. Kent kartınızın bakiyesini öğrendikten sonra dilerseniz kredi kartı ile kent karta para yükleyebilir ve kent kartın geçerli olduğu il ve ülkelerde bu bakiyeyi kullanabilirsiniz.

Kent Kart Mobil Yükleme Noktaları Nelerdir?

Kent Kart’ınıza mobil uygulamalar aracılığıyle para yüklemek için Kent Kart uygulamasını indirebilirsiniz. İphone kullanıyorsanız, app store üzerinden, android işlemcili bir telefon kullanıyorsanız play store üzerinden uygulamayı indirebilir ve kredi kartı veya banka kartı ile para yükleme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kent kartınıza ayrıca fastpay uygulaması aracılığı ile de para yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. 

Kent kartınıza bakiye yükleme işlemi için Kent Kart’ın internet sitesini kullanabilir ve ödeme işlemlerinizi kent kart internet sitesi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Kent kart mobil uygulaması sayesinde herhangi bir karta ihtiyaç olmadan telefon üzerinden de kartınızı okutarak toplu taşıma araçlarından faydalanabilirsiniz. İnternet üzerinden kent kartınıza para yükleyebilir ve kartınızı herhangi bir dolum bayisi olmaksızın da kullanabilirsiniz. 

Kent kart uygulaması sayesinde yol tarifi alabilir ve gideceğiniz en yakın adresi görüntüleyebilirsiniz. Kent kart mobil uygulamasına giriş yaparak konumunuzu seçiniz ve daha sonra gideceğiniz adresi yazınız. Kent Kart 10’dan fazla şehirde ve 5 ‘den fazla ülkede kullanılmakta olup, kent kartın kayıtlı bulunduğu ülke ve illerden herhangi biri için yol tarifi alabilirsiniz. 

Kent kart ile yapabilecekleriniz bunun ile de sınırlı değil. Kent kartınıza mobil uygulama sayesinde internet sitesi üzerinde de olduğu gibi mobil uygulaması üzerinden de para yatırabilirsiniz. NFC destekli telefonlarda telefonunuzun arkasına kartı tutarak kartınıza ödeme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir kart dolum noktasına gerek kalmadan çok kolay bir şekilde kartınıza ödeme yapabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.