Zafer Partisi

Zafer Partisi, 26 Ağustos 2021 tarihinden Ümit Özdağ önderliğinde kurulmuştur. Partinin ilk Genel Başkanı Ümit Özdağ, ilk Genel Sekreteri ise İsmail Koncuk’tur.

Parti kurucusu olan Ümit Özdağ, Suriye İç Savaşı sonrası yürütülen yanlış bulduğu sığınmacı politikalar, İyi Parti içerindeki demokratik olmayan tutumlar, FETÖ bağlantısı olan kişilerin parti yönetiminde bulunması nedeni ile Türkçülük ismini benimseyen kişiler ile Ayyıldız Hareketi adı altında örgütlenmiştir. 19 Mayıs 2021 tarihinde kurulan bu hareket 26 Ağustos 2021 tarihinde Zafer Partisi adı altında siyasi bir partiye dönüşmüştür.

Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi’ni kurmasının temelinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın politikalarıdır. Ayrıca partinin ortaya çıkmasındaki diğer amaç ülkenin birkaç siyasi parti tekelindeki dar politikalar içinde yönetilmesidir.

Partisinin ideolojisi; Türk milliyetçiliği, Atatürkçülük, Türkçülük, ulusalcılık, sosyal adalet ve göçmen karşıtlığıdır. Partinin Sloganı ise ‘’Bilim, Birlik Barış/ Türkiye’nin Zaferi/ Zafer Partisi Gelecek Sığınmacılar Gidecek’’ şeklindedir. Partinin resmi renkleri ise kırmızı, beyaz ve gridir.

Resmi internet sitesi: zaferpartisi.org.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.